Kinezyterapia Poznań

Na czym polega kinezyterapia?

Kinezyterapia (gr. kinesis- ruch) to podstawa fizjoterapii i rehabilitacji, jest niczym innym jak leczeniem poprzez ruch. Stanowi kluczowy element powrotu do pełnej sprawności po zabiegach ortopedycznych i czasowym unieruchomieniu, a także stanowi doskonałe uzupełnienie leczenia schorzeń  każdego z układów ludzkiego ciała. 

Odpowiednio dobrane ćwiczenia zmniejszą czas Twojej rekonwalescencji i ryzyko wystąpienia powikłań. Korzystamy z aktualnych protokołów postępowania rehabilitacyjnego, które są efektem wielu lat badań naukowych nad schorzeniami układu ruchu oraz naszego doświadczenia, tak by zaprogramować proces rehabilitacji w pełni skrojony do Twoich potrzeb. 

Zdrowy, bezbolesny i efektywny ruch

Po badaniu podmiotowym (obszerny wywiad) i przedmiotowym (m.in. testy kliniczne, ocena funkcjonalna i screening ruchu) przejdziemy do wstępnej terapii oraz programowania całego procesu leczenia. W większości przypadków pierwsze etapy będą zawierać głównie techniki kinezyterapii lokalnej, czyli celowanego działania na wybrany staw lub grupę mięśni poprzez ich mobilizowanie, zwiększanie zakresu ruchu oraz wzmacnianie.

Gdy osiągniemy wymagany poziom sprawności, przejdziemy do bardziej złożonych ruchów, obejmujących pracę nad poprawnymi wzorcami ruchowymi- jest to idea kinezyterapii ogólnej. Naszym celem jest zdrowy, bezbolesny i efektywny ruch oraz wsparcie całego organizmu w jego poprawnym funkcjonowaniu.

Kinezyterapia jest szczególnie wskazana w takich przypadkach jak:

PHYSIOCENTER

Umów wizytę

Os. Zwycięstwa 124
61-646 Poznań