Mikołaj Jezierski
mgr Fizjoterapii
Od lat jestem związany ze sportem wyczynowym oraz amatorskim – jako były zawodnik lekkoatletyki, fizjoterapeuta, pasjonat kolarstwa górskiego i niemal każdej możliwej aktywności fizycznej.
W swojej pracy magisterskiej zgłębiałem problematykę pozycji siedzącej, badając odcinek lędźwiowy kręgosłupa wioślarzy kadry narodowej i planując ich odpowiednią profilaktykę ruchową.
Zdobytą wiedzę zacząłem przekładać na pracę gabinetową z pacjentami ortopedycznymi, co w kolejnych latach zainspirowało mnie do stworzenia miejsca umożliwiającego walkę z negatywnymi skutkami siedzenia (tak, to jedno z najważniejszych założeń Physiocenter).
W swojej pracy korzystam z terapii manualnej w koncepcji FRSc, pinoterapii, igłoterapii oraz niemożliwego do zastąpienia ruchu- w formie kinezyterapii, aquaterapii, treningu siłowego i funkcjonalnego.
Poza miłością do fizjoterapii darzę płomiennym uczuciem góry, sztukę piękną, wszelkiego rodzaju zwierzaki i eklery z budyniem.
Weronika Barabasz
mgr Fizjoterapii
Aktualnie rozpoczęłam kolejną specjalizację z fizjoterapii uroginekologicznej akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne PTUG. Poza zgłębianiem wiedzy na arenie poznańskiej odbyłam dwa staże zagraniczne we Włoszech, w ośrodku Casa Di Cura Domus Salutis – Brescia (2018r.) oraz w Portugalii w ośrodku Instituto Politecnico de Coimbra, Escola Superior de Tecnologica da Saude de Coimbra – Coimbra (2018r.), które pozwoliły mi spojrzeć na holistyczną pracę z człowiekiem z zupełnie nowej perspektywy.
Od najmłodszych lat jestem związana ze sportem, zaczynając od 9-letniej zawodowej przygody z siatkówką kończąc na zamiłowaniu do świadomej pracy z ciałem. W swojej praktyce terapeutycznej głównie wykorzystuję pracę na tkankach miękkich, z własnym ciężarem ciała poprzez właściwą ergonomię, oraz podstawy fizjoterapii uro-ginekologicznej.
Specjalizuje się w pracy z kobietami w ciąży i po ciąży w kontekście aktywności fizycznej oraz powrotu do formy po porodzie. Prowadzę również warsztaty oraz webinaria dla kobiet, z aktywności fizycznej kobiet w ciąży, powrotu do formy po porodzie oraz dla firm ze zintegrowanego podejścia do relaksu. Jestem szkoleniowcem w Centrum Szkoleniowym, gdzie prowadzę szkolenia ze zintegrowanego podejścia do relaksu „Relax&Therapy”, masażu bańką chińską, masażu gorącymi kamieniami oraz aktywności fizycznej kobiet w ciąży.Moim głównym nurtem zawodowych zainteresowań jest personalizacja treningu Pilates do indywidualnych potrzeb każdego klienta, fizjoterapia uroginekologiczna, powięziowa praca z ciałem oraz doprowadzanie do balansu nerwowo-mięśniowego poprzez zsynchronizowaną pracę mięśni z oddechem.
Poza moim fizjopracoholizmem uwielbiam aktywne formy wypoczynku, biegam, jeżdżę na rowerze, kocham snowboard oraz kitesurfing. Uwielbiam podróżować, jestem fanką eksperymentów kulinarnych, a dzień bez kawy to dzień… sama nie wiem jaki.
Artur Bania
mgr Fizjoterapii
Jako były sportowiec wiem jak ważną rolę odgrywa fizjoterapia zarówno w sporcie jak i w życiu codziennym. Dlatego też w swojej pracy dążę do tego, abyście mogli po prostu cieszyć się zdrowym i sprawnym ciałem.Specjalizuję się w pracy ze sportowcami, pacjentami ortopedycznymi oraz pacjentami bólowymi. Obserwując otaczający nas świat uważam, że stawia on przed nami wysokie wymagania. Życie w ciągłym stresie i hałasie może przyczyniać się do powstawania chorób przewlekłych, zaś pozycja siedząca mocno daje się we znaki naszemu ciału, które swoje niezadowolenie manifestuje poprzez ból.
Każde spotkanie z pacjentem rozpoczynam od rozmowy. Zależy mi na tym, aby jak najlepiej poznać i zrozumieć drugiego człowieka oraz środowisko, w jakim na co dzień funkcjonuje. W pracy z pacjentami i podopiecznymi korzystam z różnych technik terapeutycznych od terapii manualnej przez terapię narzędziowe po trening funkcjonalny. Niemniej prócz samej diagnostyki i leczenia niezmiernie istotne jest dla mnie współuczestnictwo pacjenta w procesie rehabilitacji.Współpraca ta możliwa jest jedynie wówczas, gdy pacjent potrafi zrozumieć istotę swojego problem, co jest dla mnie priorytetem.
Na co dzień pracuję również z dziećmi i młodzieżą w Wielkopolskim Związku Piłki Nożnej, co sprawia mi wiele radości. Z jednej strony mogę pomagać im w bezpiecznym dla zdrowia realizowaniu swoich pasji i marzeń, jednocześnie towarzyszyć i wspierać ich w rozwoju, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Ania Milewska
mgr Fizjoterapii
Lubię o sobie mówić, że jestem terapeutką, a nie „tylko” fizjoterapeutką. W trakcie naszych spotkań na pewno zwrócisz uwagę, że oprócz dolegliwości ze strony narządu ruchu zapytam Cię o styl życia, pracę zawodową czy wpływ stresu na Twoje samopoczucie – wspólnie znajdziemy odpowiedź na pytanie jak wszystkie te sfery wpływają na Twoje dolegliwości. Moja pasja do łączenia tych obszarów spowodowała, że rozpoczęłam studia psychologiczne na uniwersytecie SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Poznaniu.
Od lat związana jestem ze wspieraniem sportowców w powrocie do pełnej sprawności czy zwiększania zdolności regeneracyjnych. Miłość do piłki nożnej zaprowadziła mnie do Akademii Lecha Poznań, w której na co dzień opiekuję się zawodnikami drużyn juniorskich. Ukoronowaniem mojej zawodowej drogi jest bycie członkiem aktualnego sztabu medycznego Reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet. Chętnie przejdę wspólnie z Tobą drogę po kontuzji, zajmiemy się opieką po zabiegach ortopedycznych oraz pomogę Ci pozbyć się dolegliwości bólowych, z którymi się zmagasz. W gabinecie wykorzystuję techniki pracy z tkankami miękkimi, kinesiotaping, medycynę manualną wg koncepcji FRSc, igłoterapię w nurcie dry needling oraz akupunkturowym, ale przede wszystkim chętnie zabiorę Cię na salę, gdzie przeprowadzimy ocenę funkcjonalną oraz odpowiedni trening, który utrwali ruch i dopełni pracę manualną.
W czasie wolnym najchętniej zabieram psy na spacer albo wyciskam z siebie siódme poty na crossficie i tajskim boksie.