Mikołaj Jezierski 

mgr Fizjoterapii 

O mnie

Od lat jestem związany ze sportem wyczynowym oraz amatorskim – jako były zawodnik lekkoatletyki, fizjoterapeuta, pasjonat kolarstwa górskiego i niemal każdej możliwej aktywności fizycznej. 

W swojej pracy magisterskiej zgłębiałem problematykę pozycji siedzącej, badając odcinek lędźwiowy kręgosłupa wioślarzy kadry narodowej i planując ich odpowiednią profilaktykę ruchową.

Specjalizacje

Zdobytą wiedzę zacząłem przekładać na pracę gabinetową z pacjentami ortopedycznymi, co w kolejnych latach zainspirowało mnie do stworzenia miejsca umożliwiającego walkę z negatywnymi skutkami siedzenia (tak, to jedno z najważniejszych założeń Physiocenter).

W swojej pracy korzystam z terapii manualnej w koncepcji FRSc, pinoterapii, igłoterapii oraz niemożliwego do zastąpienia ruchu- w formie kinezyterapii, aquaterapii, treningu siłowego i funkcjonalnego.

Prywatnie

Poza miłością do fizjoterapii darzę płomiennym uczuciem góry, sztukę piękną, wszelkiego rodzaju zwierzaki i eklery z budyniem. 

Umów wizytę

Weronika Barabasz 

mgr Fizjoterapii 

O mnie

Aktualnie rozpoczęłam kolejną specjalizację z fizjoterapii uroginekologicznej akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne PTUG. Poza zgłębianiem wiedzy na arenie poznańskiej odbyłam dwa staże zagraniczne we Włoszech, w ośrodku Casa Di Cura Domus Salutis – Brescia (2018r.) oraz w Portugalii w ośrodku Instituto Politecnico de Coimbra, Escola Superior de Tecnologica da Saude de Coimbra – Coimbra (2018r.), które pozwoliły mi spojrzeć na holistyczną pracę z człowiekiem z zupełnie nowej perspektywy.

Od najmłodszych lat jestem związana ze sportem, zaczynając od 9-letniej zawodowej przygody z siatkówką kończąc na zamiłowaniu do świadomej pracy z ciałem. W swojej praktyce terapeutycznej głównie wykorzystuję pracę na tkankach miękkich, z własnym ciężarem ciała poprzez właściwą ergonomię, oraz podstawy fizjoterapii uro-ginekologicznej. 

Specjalizacje

Specjalizuje się w pracy z kobietami w ciąży i po ciąży w kontekście aktywności fizycznej oraz powrotu do formy po porodzie. Prowadzę również warsztaty oraz webinaria dla kobiet, z aktywności fizycznej kobiet w ciąży, powrotu do formy po porodzie oraz dla firm ze zintegrowanego podejścia do relaksu. Jestem szkoleniowcem w Centrum Szkoleniowym, gdzie prowadzę szkolenia ze zintegrowanego podejścia do relaksu „Relax&Therapy”, masażu bańką chińską, masażu gorącymi kamieniami oraz aktywności fizycznej kobiet w ciąży.Moim głównym nurtem zawodowych zainteresowań jest personalizacja treningu Pilates do indywidualnych potrzeb każdego klienta, fizjoterapia uroginekologiczna, powięziowa praca z ciałem oraz doprowadzanie do balansu nerwowo-mięśniowego poprzez zsynchronizowaną pracę mięśni z oddechem. 

Prywatnie

Poza moim fizjopracoholizmem uwielbiam aktywne formy wypoczynku, biegam, jeżdżę na rowerze, kocham snowboard oraz kitesurfing. Uwielbiam podróżować, jestem fanką eksperymentów kulinarnych, a dzień bez kawy to dzień… sama nie wiem jaki. 

Umów wizytę

Artur Bania

mgr Fizjoterapii

O mnie

Jako były sportowiec wiem jak ważną rolę odgrywa fizjoterapia zarówno w sporcie jak i w życiu codziennym. Dlatego też w swojej pracy dążę do tego, abyście mogli po prostu cieszyć się zdrowym i sprawnym ciałem.Specjalizuję się w pracy ze sportowcami, pacjentami ortopedycznymi oraz pacjentami bólowymi. Obserwując otaczający nas świat uważam, że stawia on przed nami wysokie wymagania. Życie w ciągłym stresie i hałasie może przyczyniać się do powstawania chorób przewlekłych, zaś pozycja siedząca mocno daje się we znaki naszemu ciału, które swoje niezadowolenie manifestuje poprzez ból.

Specjalizacje

Każde spotkanie z pacjentem rozpoczynam od rozmowy. Zależy mi na tym, aby jak najlepiej poznać i zrozumieć drugiego człowieka oraz środowisko, w jakim na co dzień funkcjonuje. W pracy z pacjentami i podopiecznymi korzystam z różnych technik terapeutycznych od terapii manualnej przez terapię narzędziowe po trening funkcjonalny. Niemniej prócz samej diagnostyki i leczenia niezmiernie istotne jest dla mnie współuczestnictwo pacjenta w procesie rehabilitacji.Współpraca ta możliwa jest jedynie wówczas, gdy pacjent potrafi zrozumieć istotę swojego problem, co jest dla mnie priorytetem.

Prywatnie

Na co dzień pracuję również z dziećmi i młodzieżą w Wielkopolskim Związku Piłki Nożnej, co sprawia mi wiele radości. Z jednej strony mogę pomagać im w bezpiecznym dla zdrowia realizowaniu swoich pasji i marzeń, jednocześnie towarzyszyć i wspierać ich w rozwoju, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Umów wizytę

Iwona Gutowska 

mgr Fizjoterapii 

O mnie

Moją pierwszą pasją, która pojawiła się już w szkole podstawowej, była lekkoatletyka. Od tego czasu aktywność fizyczna zagościła w moim życiu już na stałe. Skończyłam studia fizjoterapii, a podczas nich kurs z instruktora fitness oraz trenera personalnego.

Specjalizacje

Wprowadzenie w stan głębokiego relaksu to moja specjalność. Wykonuje masaż relaksacyjny, ajurwedyjski oraz leczniczy. Prowadzę zajęcia jogi ze szczególną uważnością na bezpieczeństwo, wykorzystując wiedzę z fizjoterapii. W pracy z człowiekiem dostrzegam jego ciało i umysł.

Prywatnie

Prywatnie uwielbiam spędzać czas z moimi najbliższymi, z moją dużą rodziną oraz przyjaciółmi. Jak spotkanie to dobre jedzenie, z wszystkich zakątków świata. W podróżach staram się poznać kraj, kulturę i ludzi.

Umów wizytę

Natalia Kaczorowska 

mgr Fizjoterapii 

O mnie

Moja przygoda z fizjoterapią rozwinęła się po drugim roku studiów, kiedy to uzyskałam tytuł technika masażysty. Dzięki niemu od razu zaczęłam pracować jako masażystka wykonując masaże głównie klasyczne oraz relaksacyjne.W 2023 roku ukończyłam Wyższą Szkołę Edukacji i Terapii z tytułem magistra fizjoterapii.

Specjalizacje

Moja praca opiera się na technikach masażu tkanek głębokich, rozluźniania mięśniowo-powięziowego, terapii punktów spustowych, wykorzystuję pinoterapię oraz kinesiotaping. Interesuję się także fizjoterapią estetyczną, wykonuje masaż twarzy Kobido oraz stosuje facetaping. Cały czas mam chęć udoskonalać swoje umiejętności i kształcić się w moim zawodzie, dlatego często biorę udział w wszelakich szkoleniach oraz kursach, a uzyskaną wiedzę wykorzystuję w swojej pracy. Sprawia mi to ogromną frajdę, a dzięki temu moja praca stała się dla mnie przyjemnością, do której przychodzę z uśmiechem na twarzy.

Prywatnie

W każdej wolnej chwili chętnie wracam w swoje rodzinne strony oraz spotykam się z przyjaciółmi. Kocham gotować i bawić się w cukiernika, zwłaszcza kiedy przychodzi ochota na szarlotkę.

Umów wizytę

Jakub Dylewski 

mgr Fizjoterapii 

O mnie

Od najmłodszych lat jestem związany ze sportem, dlatego swoją codzienną pracę łączę z pasją jako fizjoterapeuta Akademii Lecha Poznań. Mimo satysfakcji jaką daje mi praca przy drużynie, działam aktywnie także w gabinecie, gdzie od 5 lat pomagam pacjentom wrócić do codziennej funkcjonalności.

Specjalizacje

Specjalizuję się szczególnie w pracy z pacjentami ortopedycznymi. Chętnie pomogę Ci pozbyć się dolegliwości bólowych, przygotować się do zabiegu i przeprowadzę Cię przez cały okres rehabilitacji po kontuzji. Na co dzień wykorzystuję techniki terapii manualnej, gdzie cały czas poszerzam swoje kompetencje w Szkole IAOM – International Academy of Orthopedic Medicine. Dodatkowo korzystam z terapii narzędziowej tj. igłoterapia, pinoterapia, bańka chińska czy kinesiotaping. W swojej pracy koncentruje się również na programowaniu aktywności fizycznej za pomocą skończonych szkoleń w kierunku Treningu Medycznego i Funkcjonalnego. Dlatego też, nie wypuszczę Ciebie z gabinetu bez zadania domowego jakim będą ćwiczenia, które doskonale uzupełniają proces terapeutyczny. 

Prywatnie

Czas wolny, czyli kanapa i nuda? To nie dla mnie ! Chwilę wolnego czasu zawsze spędzam aktywnie: długi spacer, bieganie, siłownia, rower – najlepiej przy dźwiękach ulubionej muzyki. Jednak to co najbardziej nakręca mnie pozytywnie to podróże i kiedy mam tylko trochę więcej wolnego chętnie wybieram się w podróż zobaczyć kawałek ciekawego świata.

Umów wizytę

Zuzanna Kaliszuk

mgr Fizjoterapii 

O mnie

Moja rodzina od zawsze była związana z medycyną i sportem, dlatego wybór ścieżki zawodowej szybko stał się dla mnie dość oczywisty. Już jako dziecko miałam tą przyjemność współpracować z fizjoterapeutą, który pomógł mi poprawić zdrowie i pozwolił realizować moje sportowe pasje. Był to czas, kiedy ostatecznie zapragnęłam być w przyszłości tym superbohaterem dla innych dzieci.

Specjalizacje

Aktualnie, po ukończeniu pięcioletnich studiów medycznych oraz wielu specjalistycznych szkoleń pracuję z dziećmi i młodzieżą z wadami postawy. Na terapię przyjmuje dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z różnego rodzaju problemami ortopedycznymi, szczególnie zaburzeniami kończyn dolnych (kolana koślawe, szpotawe, stopy płasko-koślawe, chód na palcach itd) i kręgosłupa (skoliozy, plecy okrągłe, wklęsłe itd). Jestem certyfikowaną terapeutką metody FITS oraz Trójwymiarowej manualna terapii stóp wg Barbary Zukunft-Huber. W cały proces terapeutyczny zawsze staram się zaangażować całą rodzinę pacjenta. Po szczegółowej diagnostyce wspólnie omawiamy obszar pracy i ustalamy cele terapii. Uważam, że tylko pełna współpraca i zaufanie, może przynieść realne efekty.

Prywatnie

W wolnym czasie lubię tańczyć salsę, grać w planszówki i spacerować z moim przyszłym Dogoterapeutą.

Umów wizytę

PHYSIOCENTER

Umów wizytę

Os. Zwycięstwa 124
61-646 Poznań