Na czym polega

Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich wbrew groźnie brzmiącej nazwie jest delikatny i przebiega w wolnym tempie. Jest to wyjątkowo subtelna forma masażu — zapobiega  obronnemu napięciu mięśni przy pracy na głębokiej warstwie mięśniowej.

Przed zabiegiem należy określić cel, który chcemy osiągnąć i wybrać odpowiednią technikę pracy. Celem masażu jest osiągnięcie długotrwałych zmian poprzez zmniejszenie napięcia mięśniowego, rozluźnienie oraz rozciągnięcie tkanki aby zwiększyć zakres, oraz płynności ruchu.

Korzyści?

Metoda przede wszystkim sprawdzi się w: 

  • zmniejszeniu bólu,
  • zwiększeniu zakresu ruchu w stawach,
  • rozluźnieniu mięśni,
  • przywróceniu tkankom ich fizjologicznej długości, sprężystości, przesuwalności oraz elastyczności
  • poprawie postawy ciała,
  • zwiększenie gibkości i jakości ruchu.

Masaż ten wyróżnia się tym, że praktycznie nie jest stosowany żaden środek poślizgowy.

Fizjoterapeuta wykonuje ruchy bardzo wolno z wielką precyzją. Techniki wykonywane przez terapeutę mogą obejmować pracę palców, kostek palców, przedramienia lub łokcia — dzięki temu uzyskujemy optymalny nacisk na różnych powierzchniach ciała człowieka.

Metoda ta jest bardzo skuteczna, a jej efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Wymaga od specjalisty wyjątkowo dobrej palpacji oraz lokalizowania zmian w tkankach. Świetnie sprawdza się w leczeniu dysfunkcji narządu ruchu.

Masaż tkanek głębokich to coraz bardziej popularna forma terapii. Uważa się, że jest to najskuteczniejsza forma masażu leczniczego. Szczególnie polecany jest w przypadku powszechnych dolegliwości i urazów takich jak: rwa kulszowa lub barkowa, łokieć tenisisty lub golfisty, zespoły bólowe kręgosłupa, napięciowe bóle głowy, wady postawy.

Ta forma terapii świetnie sprawdza się również w przypadku sportowców, gdy po ciężkim treningu lub zawodach należy popracować na układzie mięśniowo-powięziowym w celu przywrócenia homeostazy organizmu.

Na czym polega

Masaż relaksacyjny

Zgodnie z nazwą zadaniem masażu relaksacyjnego jest uspokojenie organizmu oraz wprowadzenie go w stan relaksu.

Masaż relaksacyjny może przyjmować formę masażu całościowego — obejmując wszystkie partie ciała od stóp aż po szyję lub koncentrować się na jednej, lub kilku partiach ciała.

Podczas masażu relaksacyjnego stosuje się techniki mieszane, dobierane indywidualnie do każdego klienta. Ruchy są płynne, subtelne i powolne.

Zabieg jest delikatny, przeprowadzany w spokojnej oraz wyciszonej atmosferze co pozwala klientowi na oderwanie się od problemów dnia codziennego.

Korzyści?

  • zniwelowane dolegliwości bólowe,
  • poprawa jakości snu,
  • poprawa metabolizmu,
  • poprawa ukrwienia ciała,
  • wzrost odporności organizmu,
  • stymulacja układu limfatycznego co pozwala, na szybkie usuwanie toksyn z organizmu

To doskonała forma terapii pozwalająca na zredukowanie napięć nerwowo-mięśniowych, zrelaksowanie umysłu, uwolnienie się od stresu oraz odzyskanie harmonii pomiędzy zapracowanym ciałem a duszą.

Masaż relaksacyjny jest idealny zarówno dla osób zmęczonych fizycznie po długotrwałych wysiłkach fizycznych, jak i pracujących umysłowo po ciężkim dniu.

Masaż relaksacyjny cieszy się coraz większą popularnością, a z jego dobrodziejstw można korzystać nawet codziennie.

PHYSIOCENTER

Umów wizytę

Os. Zwycięstwa 124
61-646 Poznań