Zajęcia grupowe

Turbo pilates

Turbo Pilates to intensywny trening, który przeplata ćwiczenia cardio – czyli ćwiczenia o wysokiej intensywności z ćwiczeniami funkcjonalnymi, wzmacniającymi oraz ogólnorozwojowymi o umiarkowanej intensywności. 

Instruktor na początku treningu pokazuje ćwiczenie cardio oraz ćwiczenia, które będą wykonywane podczas całego treningu. W późniejszym jego etapie są one na bieżąco przypominane.

Praca wykonywana jest w 2 lub 3 seriach. W każdej serii ustalony jest czas pracy oraz czas na przerwę pomiędzy ćwiczeniami. Przykład: Trening składa się z 3 serii. I seria to 40 sekund pracy oraz 20 sekund odpoczynku. II seria to 35 sekund pracy oraz 15 sekund odpoczynku. III seria to 30 sekund pracy oraz 10 sekund odpoczynku. 

Po zakończonej pracy jest kilka minut na wyciszenie organizmu oraz wyrównanie oddechu.

Zadaniem Turbo Pilates jest szybkie spalanie tkanki tłuszczowej oraz poprawa kondycji fizycznej. Jego ogromną zaletą jest różnorodność ćwiczeń, co sprawia, że trening nie staje się nudny.

Dla kogo?

Turbo Pilates to trening dla średniozaawansowanych oraz zaawansowanych. Absolutnie nie jest to trening dla osób zaczynających przygodę z aktywnością fizyczną.

Trening Turbo Pilates trwa do 45 minut.

Umów wizytę

Efekty

  • bardzo szybka redukcja tkanki tłuszczowej poprzez pobudzenie metabolizmu mięśniowego,
  •  redukcja tkanki mięśniowej odbywa się bez redukcji masy mięśniowej,
  • regularny trening (2-3 razy w tygodniu) pozwala na wzmocnienie serca oraz obniżenie tętna spoczynkowego co, pozytywnie wpływa na kondycję fizyczną
  • zwiększenie wydolności tlenowej już po 6 treningach, 
  • spalanie utrzymuje się do 48h po zakończonym treningu,
  • stymuluje układ hormonalny do produkcji nie tylko endorfin, ale również adrenaliny oraz noradrenaliny, które wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej głównie w okolicach brzucha,
  • wysmuklenie mięśni,
  • zmniejszenie ryzyka zachorowania na cukrzycę, miażdżycę oraz inne choroby układu krwionośnego.

Pozostałe zajęcia grupowe

Zajęcia grupowe
Pilates
Przejdź
Zajęcia grupowe
Streching 
Przejdź
Zajęcia grupowe
Zdrowy kręgosłup
Przejdź

PHYSIOCENTER

Umów wizytę

Os. Zwycięstwa 124
61-646 Poznań